Montaż siłowników do bram to świetny pomysł! Dzięki temu można znacznie zwiększyć komfort użytkowania bramy. Jednak niestety przy montażu często popełnia się wiele błędów – szczególnie wówczas, gdy ktoś decyduje się na samodzielny montaż całego mechanizmu.
Błędy przy montażu napędów do bram zdarzają się często – wynikają z wielu czynników. Gdy zdecydujemy się samodzielnie zamontować siłowniki do bram, nie do końca się na tym znając, najprawdopodobniej napotkamy na pewno trudności.
Jakie błędy popełnia się najczęściej? Jak im zapobiec? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania związane z siłownikami do bram.
Siłowniki do bram – zalety rozwiązania
Zdecydowanie warto zdecydować się na montaż siłowników do bram, ponieważ to rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet, a przede wszystkim:
1) napędy do bram całkowicie automatyzują otwieranie i zamykanie bramy, dzięki czemu nie trzeba robić tego ręcznie – to niezwykle wygodne i komfortowe;
2) siłowniki pomagają zwiększyć bezpieczeństwo posesji, ponieważ dzięki nim samodzielne otwarcie bramy jest problematyczne, więc można mieć pewność, że nikt nieuprawniony nie otworzy jej sam i nie wtargnie na nasz teren;
3) automatyka bramowa to nowoczesne rozwiązanie na miarę XXI wieku, które jest częścią inteligentnego domu;
4) ze względu na to, że dostępne są różne rodzaje siłowników do bram, ten mechanizm można zamontować praktycznie przy każdej bramie – zarówno skrzydłowej, przesuwnej, jak i garażowej.
Bardzo dobre słowniki do bram skrzydłowych są dostępne w sklepie Ivel, gdzie można kupić mechanizmy od świetnych producentów: https://ivel.pl/k713,automatyka-automatyka-bram-silowniki-do-bram-przesuwnych.html. Napędy do bram przesuwnych od Ivel to gwarancja niezawodności działania całego systemu. Zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej!
Montaż napędów do bram – powszechne błędy przy montażu
Niestety, przy samodzielnym montażu napędów do bram często zdarzają się różnorakie błędy, które przyczyniają się do tego, że cały system nie funkcjonuje dobrze.
Najczęstsze błędy przy montażu napędów to:
1) nieodpowiedni dobór urządzeń, które są niedostosowane do specyfiki bramy, czyli jej masy, częstotliwości otwierania czy rodzaju;
2) niedokładny, niestaranny montaż wszelkich elementów konstrukcyjnych – wszystkie elementy montażowe muszą być odpowiednio wypoziomowane;
3) brak montażu systemu awaryjnego otwierania, który jest niezbędny szczególnie wtedy, gdy dojdzie do awarii prądu;
4) zbyt szybki montaż napędu, czyli przed ukończeniem wszystkich prac budowlanych w budynku – jest to niewskazane, ponieważ wówczas cały mechanizm może ulec uszkodzeniu podczas dalszych prac remontowych.
Rodzaje siłowników do bram
Trzeba wiedzieć, że siłowniki do bram występują w wielu rodzajach, przez co można je zamontować przy każdej bramie. Dostępne są:
1) siłowniki do bram garażowych;
2) siłowniki do bram przesuwnych;
3) siłowniki do bram skrzydłowych.
Można dodać, że jednym z najpopularniejszych rodzajów siłowników są te do bram przesuwnych. Wszystko dlatego, że właśnie ten rodzaj bram wybierany jest najczęściej, ponieważ bramy przesuwne zajmują naprawdę mało miejsca, więc świetnie sprawdzają się przy niewielkich posesjach – otwierają się wzdłuż ogrodzenia.
Dobrej jakości siłowniki do bram przesuwnych są dostępne w sklepie Ivel – znajdują się w stałej ofercie, a więcej informacji znajdziesz tutaj: https://ivel.pl/k713,automatyka-automatyka-bram-silowniki-do-bram-przesuwnych.html. Napędy do bram przesuwnych od Ivel to gwarancja wyboru urządzeń z najwyższej półki, a do tego w konkurencyjnej cenie. Przekonaj się.
Montaż siłowników do bram – jak uniknąć błędów?
Odpowiedź jest prosta – najlepiej jest poprosić o pomoc specjalistów, którzy nie tylko profesjonalnie i fachowo zajmą się montażem, ale także pomogą wcześniej dobrać odpowiednie sprzęty i akcesoria, które będą idealnie dopasowane do rodzaju naszej bramy i jej funkcjonalności. W tym przypadku zdecydowanie warto zaufać osobom z branży.